Zmaga na Gorjancih 2021

1. mesto v FIA pokalu centralne evropske cone ter 1. mesto v generalni razvrstitvi za slovensko državno prvenstvo sta glavna izkupička Gorske hitrostne dirke Gorjanci 2021.

Poleg rohnenja 81 dirkalnikov, je dirkaški vikend zaznamovalo predvsem zelo vroče vreme. Temperature ozračja so se povzpele krepko prek 30 stopinj celzija, v dirkalnikih, ki nimajo klimatskih naprav, pa še precej bolj. Visoke temperature so imele tudi velik vpliv na oprijem tekmovalnih pnevmatik na izredno hitri, 4,3 kilometrov dolgi progi: »Vročina je bila res izjemna in težko je bilo držati koncentracijo saj smo v avtomobilu zaradi varnosti oblečeni še v negorljivo dolgo spodnje perilo ter tri-slojni kombinezon. Vročina je precej vplivala tudi na oprijem vozila, saj so se gume v drugi polovici proge že precej pregrevale in drsele,« je dejal Matej.

Na sobotnih treningih so v ekipi imeli nekaj tehničnih težav z zavorami ter dotokom goriva, kar pa so uspešno rešili do nedeljskih tekmovalnih voženj: »V nedeljo so bile sobotne težave že pozabljene in lahko sem se posvetil zgolj privajanju dirkalnika z novimi konjički. Pred dvemi leti jih je bilo na tej progi precej manj in sprememba je zelo velika. Pristop, dirkaška linija in način dojemanja zavojev je precej drugačna, vendar sem se uspel hitro privaditi.«

Matej je na koncu osvojil 1. mesto v FIA pokalu centralne evropske cone v skupini 3, ter 1. mesto v generalni razvrstitvi slovenskega državnega prvenstva: »Občutki so fenomenalni. Vzdušje ob progi je bilo neverjetno. Toliko gledalcev, kot jih je bilo letos, jih tukaj še nisem videl.«